Ethne Spółka z o.o.

Ethne
Zapobiega i odwraca siwienie

Serum peptydowe Ethne

Siwienie włosów jest głównie skutkiem uszkodzeń spowodowanych przez ekspozom (ekspozom to wszystkie czynniki, w tym te wynikające ze stylu życia, na jakie wystawiony jest człowiek) i przewlekłe starzenie się komórek. Z biegiem czasu aktywność melanocytów we włosach spada. Melanocyty nie są już w stanie spełniać swojej funkcji jako komórki barwnikowe i produkują coraz mniej melaniny, aż wszystkie włosy stają się białe.

Niektóre zewnętrzne czynniki, takie jak styl życia, mogą również zaburzać aktywność melanocytów i powodować przedwczesne siwienie włosów poprzez generowanie wysokiego i/lub przewlekłego stresu oksydacyjnego.

Serum ETHNE przywraca naturalne zabarwienie siwych włosów po 3 miesiącach stosowania. Zwiększa ono ilość melaniny produkowanej w mieszku włosowym (x 11,7/kontrola, p<0,01), jednocześnie chroniąc komórki przed stresem oksydacyjnym (-25%/kontrola, p<0,01).
W trzech różnych panelach stwierdzono widoczne zmniejszenie gęstości białych włosów (-32,43%/T0 do -80%, p<0,01) i stopniowe pogłębianie oryginalnego koloru włosów, co zapobiegało tym samym „efektowi odrostu”.

Wykazało również długotrwały efekt utrzymując repigmentację włosów przez co najmniej 4 miesiące po ostatnim zastosowaniu produktu.

NOW ONLY
249,00 
The Science

Nauka stojąca za Serum Ethne

Odwraca główną przyczynę przedwczesnego siwienia

Poprzez reaktywację funkcji melanocytów serum ETHNE reedukuje cebulkę włosa do produkcji naturalnej pigmentacji, jednocześnie chroniąc mieszek przed stresem oksydacyjnym spowodowanym przez aktywność komórkową i ekspozom.

Serum ETHNE stymuluje produkcję melaniny w cebulce włosowej poprzez modulowanie różnych czynników komórkowych. Chroni mieszki włosowe przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, stopniowo przywraca jednolitą pigmentację włosów poprzez znaczne i długotrwałe ograniczenie ilości siwych włosów.

REVERSE GREYING
pPP peptide

Zawiera składniki pochodzenia naturalnego

Serum ETHNE zawiera SILVERFREE™, kosmetyczny składnik aktywny opracowany przez Działy Badawcze SEDERMA, wykorzystujące technologię „doskonale scharakteryzowanych peptydów”. SEDERMA jest twórcą SILVERFREE™, a także światowym ekspertem w technologii peptydów do zastosowań kosmetycznych. Sekwencja mikropeptydowa zawierająca peptyd identyczny z SILVERFREE™ znajduje się w białkach ludzkich. 

Stymuluje produkcję melaniny w cebulce włosa

SILVERFREE™ uzupełnia szeroką gamę peptydów, które SEDERMA już dostarcza światowemu przemysłowi kosmetycznemu, prowadząc działania ukierunkowane na skórę i naskórek (np. peptydy z rodziny Matrixyl® i Crystalide®).

SILVERFREE™ działa na inny przedział warstw skóry: mieszek włosowy. Peptyd ten stymuluje syntezę melaniny w melanocytach, komórkach odpowiedzialnych za kolor włosów. Również stymuluje mechanizmy obronne

Skuteczność potwierdzona badaniami

W testach zaobserwowano, że produkt wywoływał znaczącą repigmentację włosów u kilkudziesięciu osób biorących udział w tych badaniach. Repigmentacja nie zależy od miejsca aplikacji; znaczące efekty zaobserwowano na skroniach, na czubku i z tyłu głowy.

Wszystkie 4 badania przeprowadzone niezależnie od siebie wykazały wyraźny efekt repigmentujący u prawie wszystkich ochotników. Panel kobiet był mały z powodów technicznych: konieczność obcinania włosów 2 cm od skóry głowy w czasie pomiarów, konieczność akceptacji przez ochotników posiadania siwych włosów przez kilka tygodni i niekorzystywania z zabiegów koloryzacji włosów itp., ale w większości przypadków repigmentacja była obserwowana u kobiet tak samo jak u mężczyzn.

Po 3 miesiącach stosowania gęstość siwych włosów zmniejszyła się nawet o 38,7%. Spadki były znaczące i dotyczyły prawie wszystkich ochotników.

Zmniejsza siwiznę włosów i aktywnie zapobiega siwieniu

Pojedynczy włos pobrany od ochotnika w trzecim miesiącu badania, na którym zaobserwowano repigmentację. Ten włos ma około 2 cm długości i wykazuje znaczną różnicę między końcówką a cebulką. Nowa część włosa odrosła w oryginalnym kolorze.

INCI/Ingredients:

Aqua, Ethanol, Pentylene Glycol, Dimethyl Isosorbide, Glycerin, Citrus Aurantium Amara Flower Water, Phenoxyethanol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Potassium Sorbate, Palmitoyl Dipeptide-52

Ethne
Kup zestaw

4 w cenie 3

Pełna kuracja trwająca 4 miesiące aby uzyskać najlepsze rezultaty pod względem odzyskiwania koloru włosów.